Ekspertai teigia, kad leidus daugiau privačių ir patikėtinių valdomų muziejų, atsiskleis kūrybiškumas samdant darbuotojus ir juos kuruojant.
Keturi nauji muziejai, kuriuos ketinama steigti, tikisi, kad miestas pasisems idėjų iš dinamiškojo Niujorko ir Londono.
Honkongas gali turėti gyvybingesnę kultūros sceną, jei daugiau muziejų valdys ne vyriausybė, o patikėtinių tarybos ar privatūs subjektai, o muziejai
bus įvairios tematikos ir stengsis pritraukti vaikus ir šeimas, dienraščiui „Post” sakė ekspertai.
Kadangi miestas ruošiasi pasipildyti keturiais naujais muziejais, jie nepritarė tam, kad atsirastų daugiau vienos tematikos muziejų, kuriems vadovautų biurokratai, privalantys griežtai laikytis valstybės tarnybos taisyklių ir procedūrų.
Jie teigė, kad daugiau privačių ir patikėtinių valdomų muziejų suteiktų direktoriams kūrybiškumo ir lankstumo samdant darbuotojus, rengiant programas ir skatinant mokslinius tyrimus, kurie padėtų papildyti jų kolekcijas
.
Laisvalaikio ir kultūros paslaugų departamentui priklauso 15 muziejų. Šeši iš jų susiję su kultūros paveldu, penki – su istorija, o likusieji – su mokslu, kosmosu, menu ir kinu.
Praėjusių metų balandžio-rugsėjo mėnesiais juos aplankė 1,8 mln. žmonių, o populiariausias buvo Honkongo mokslo muziejus Rytų Tsim Sha Tsui mieste, kuriame apsilankė 624 000 lankytojų. Dėl pandemijos 2022 m. sausio-balandžio mėn. muziejai buvo uždaryti.
Taip pat yra keletas gerai vertinamų privačių, įskaitant Jūrų muziejų, ne pelno siekiančią įstaigą, kurią įkūrė Honkongo laivų savininkų asociacijos nariai.
Praėjusių metų spalio mėn. vyriausiasis vykdomosios valdžios atstovas Džonas Li Ka-čiu paskelbė, kad vyriausybė atnaujins miesto kultūros objektus ir papildys juos keturiais viešaisiais muziejais.
Jau patvirtinti du: paveldo išsaugojimo ir išteklių centras Tin Shui Wai ir Kinijos istorijos ir kultūros skatinimo centras Tsim Sha Tsui.
Įstatymų leidėjai pasiūlė naujus muziejus, skirtus kinų literatūrai, Honkongo grįžimui prie Kinijos valdymo 1997 m. ir Antrojo pasaulinio karo pasipriešinimui 1941 m. japonų invazijai.
Tačiau gruodį Įstatymų leidybos taryboje svarstytame vyriausybės dokumente nurodoma, kad kiti du galėtų būti meno ir kultūros muziejus Naujosiose teritorijose rengiamame Šiaurės metropolyje ir transporto muziejus dirbtinėse Ka Yi Chau salose, esančiose į rytus nuo Lantau salos.
Kinijos universiteto (CUHK) istorijos katedros dėstytojo asistentas Jimmy Fok Yeung-yeung sakė, kad jam patiko transporto muziejaus idėja, ir pridūrė, kad daugelyje Vakarų miestų yra muziejų, kuriuose fiksuojama, kaip viešasis transportas lėmė vystymąsi.
Jis sakė, kad Niujorko transporto muziejus 2019 m. pritraukė daugiau nei 525 000 lankytojų, o Londono transporto muziejus 2019-20 m. pritraukė 397 000 lankytojų.
Fokas, vyriausybės Muziejų patariamojo komiteto narys, sakė, kad tikisi, jog naujasis muziejus Šiaurės metropolyje populiarins Honkongo nematerialųjį kultūros paveldą.
is sakė, kad ji galėtų propaguoti miesto pieno arbatos gaminimo tradicijas ir rengti tokių meno rūšių kaip Kantono opera ir liaudies šokiai pasirodymus.
Honkongas gali turėti gyvybingesnę kultūros sceną, jei daugiau muziejų valdys ne vyriausybė, o patikėtinių tarybos ar privatūs subjektai, jei juose bus įrengtos įvairios teminės erdvės ir bus stengiamasi pritraukti vaikus ir šeimas, laikraščiui „Post” sakė ekspertai.
Kadangi miestas ruošiasi pasipildyti keturiais naujais muziejais, jie nepritarė tam, kad daugiau vienos tematikos muziejų valdytų biurokratai, kurie turi griežtai laikytis valstybės tarnybos taisyklių ir procedūrų.
Jie teigė, kad daugiau privačių ir patikėtinių valdomų muziejų suteiktų direktoriams kūrybiškumo ir lankstumo samdant darbuotojus, rengiant programas ir skatinant mokslinius tyrimus, kurie padėtų papildyti jų kolekcijas.
Laisvalaikio ir kultūros paslaugų departamentui priklauso 15 muziejų. Šeši iš jų susiję su kultūros paveldu, penki – su istorija, o likusieji – su mokslu, kosmosu, menu ir kinu.
Praėjusių metų balandžio-rugsėjo mėnesiais juos aplankė 1,8 mln. žmonių, o populiariausias buvo Honkongo mokslo muziejus Rytų Tsim Sha Tsui mieste, kuriame apsilankė 624 000 lankytojų. Dėl pandemijos 2022 m. sausio-balandžio mėn. muziejai buvo uždaryti.
Taip pat yra keletas gerai vertinamų privačių, įskaitant Jūrų muziejų, ne pelno siekiančią įstaigą, kurią įkūrė Honkongo laivų savininkų asociacijos nariai.
Pėstieji eina pro freską su dinozauru prie Honkongo mokslo muziejaus Tsim Sha Tsui rajone.
Pėstieji eina pro sieninę freską su dinozauru prie Honkongo mokslo muziejaus Tsim Sha Tsui rajone. nuotr: Yik Yeung-man
Praėjusių metų spalio mėn. vyriausiasis vykdomosios valdžios atstovas Johnas Lee Ka-chiu paskelbė, kad vyriausybė atnaujins miesto kultūros objektus ir papildys juos keturiais viešaisiais muziejais.
Jau patvirtinti du: paveldo išsaugojimo ir išteklių centras Tin Shui Wai ir Kinijos istorijos ir kultūros populiarinimo centras Tsim Sha Tsui.
Įstatymų leidėjai pasiūlė naujus muziejus, skirtus kinų literatūrai, Honkongo grįžimui prie Kinijos valdymo 1997 m. ir Antrojo pasaulinio karo pasipriešinimui 1941 m. japonų invazijai.
Vyriausiasis vykdomosios valdžios atstovas pažadėjo skatinti Honkongo meno ir kultūros sceną
2022 m. spalio 20 d.
Tačiau gruodį Įstatymų leidybos taryboje svarstytame vyriausybės dokumente nurodyta, kad kiti du galėtų būti meno ir kultūros muziejus Naujosiose teritorijose rengiamame Šiaurės metropolyje ir transporto muziejus dirbtinėse Ka Yi Chau salose, esančiose į rytus nuo Lantau salos.
Kinijos universiteto (CUHK) istorijos katedros docentas Jimmy Fok Yeung-yeung sakė, kad jam patiko transporto muziejaus idėja, ir pridūrė, kad daugelyje Vakarų miestų yra muziejų, kuriuose fiksuojama, kaip viešasis transportas lėmė vystymąsi.
Pateikdami prašymą sutinkate gauti rinkodaros el. laiškus iš SCMP. Jei nenorite jų gauti, pažymėkite čia
Registruodamiesi sutinkate su mūsų T&C ir privatumo politika. Jis sakė, kad Niujorko Transporto muziejus 2019 m. pritraukė daugiau nei 525 000 lankytojų, o Londono Transporto muziejus 2019-20 m. pritraukė 397 000 lankytojų.
Fokas, vyriausybės Muziejų patariamojo komiteto narys, sakė, kad tikisi, jog naujasis muziejus Šiaurės metropolyje populiarins Honkongo nematerialųjį kultūros paveldą.
Jis sakė, kad jame galėtų būti propaguojama, pavyzdžiui, miesto pieno arbatos gaminimo tradicija ir rengiami tokių meno formų, kaip Kantono opera ir liaudies šokiai, pasirodymai.
Honkongo gyventojai parodė savo apetitą mokslui, menui ir istorijai, o du nauji nevyriausybiniai muziejai Vakarų Kaulono menų centre tapo populiariausiais miesto kultūros objektais.
Nuo atidarymo 2021 m. lapkritį vizualiosios kultūros muziejus „M+” pritraukė daugiau kaip 2 mln. lankytojų, o rūmų muziejus, kuriame eksponuojamos Pekino imperatoriškosios vertybės, praėjusių metų liepos-gruodžio mėnesiais pritraukė daugiau kaip 600 000 lankytojų.
Abu muziejus valdo Vakarų Kaulono kultūros rajono valdybos, statutinės įstaigos, kurios valdybos narius skiria vyriausybė, dukterinės įmonės.
CUHK kultūros studijų departamento profesorius Oskaras Ho Hing-Kėjus (Oscar Ho Hing-kay) sakė, kad Niujorkas ir Londonas yra miestai, kuriuose yra daug puikių muziejų.
„Abiejų miestų grožis – muziejų įvairovė, visi jie kuria savo kolekcijas ir yra profesionaliai valdomi. Svarbiausia, kad jie nuoširdžiai žiūri į meninę ir kultūrinę reikšmę ir stengiasi sukurti tam skirtą erdvę”, – sakė jis.
Niujorke yra daugiau kaip 100 muziejų, įskaitant meno, kultūros, architektūros, fotografijos, gamtos istorijos, televizijos, radijo ir technologijų muziejus. Metropoliteno meno muziejus, arba „Met”, yra vienas didžiausių pasaulyje ir 2021 m. sulaukė 1,95 mln. lankytojų.
Londone taip pat yra daugiau nei 100 muziejų, pradedant specializuotais centrais, tokiais kaip Šerloko Holmso muziejus, skirtas išgalvoto detektyvo gerbėjams, ir baigiant Britų muziejumi, kuriame 2021 m. apsilankė 1,32 mln. lankytojų.
Istorikas Fokas pažymėjo, kad abiejuose miestuose veikia ne tik vaikų muziejai, bet ir randama būdų, kaip įtraukti vyresnio amžiaus žmones kaip savanorius į įvairius vaidmenis, ir tai padeda jiems kovoti su vienatve.
Metui ir Britų muziejui vadovavo patikėtinių valdybos, ir tai, pasak jo, leido vykdyti veiklą nepriklausomai nuo biurokratijos, džiaugtis lankstumu sprendžiant tokius klausimus kaip talentų samdymas.
„Kai muziejus valdo valstybės tarnyba, reikia laikytis daugybės protokolų”, – sakė jis.
Jis pasiūlė Honkongo pareigūnams išnagrinėti Azijos šalių, pavyzdžiui, Singapūro ir Japonijos, politiką, nes abiejose šiose šalyse yra gyvybingos viešųjų ir privačių muziejų ekosistemos.
Profesorius Desmondas Hui Cheuk-kuenas, Hang Seng universiteto meno katedros vedėjas ir Muziejų patariamojo komiteto narys, sakė, kad tikisi, jog naujieji miesto muziejai bus skirti menui ir mokslui.
„Tendencija – kurti tarpsektorinius muziejus, t. y. menas įvairiais būdais susikerta su mokslu”, – sakė jis.
Jis sakė, kad Honkongui reikia ir daugiau privačių muziejų.
„Vienas iš mano pasiūlymų [2023-24 m.] biudžetui – pažiūrėti, kaip vyriausybė galėtų suteikti daugiau vietų kultūros ir kūrybiniams klasteriams plėtoti”, – sakė jis, pridurdamas, kad tai apimtų ir vyriausybei priklausantį turtą, ne tik istorines ar paveldo vietas.
Komiteto pirmininkas Douglas So Cheung-takas sakė, kad Honkongo muziejai turi būti draugiškesni šeimoms ir netgi galėtų apsvarstyti galimybę leisti juose nakvoti.
„Užuot muziejuose kasdien dirbę nuo 10 iki 19 val., turėtume leisti daugiau naktinių veiklų, pavyzdžiui, nakvynę”, – sakė jis.