Atrinkome unikaliausius pasaulio muziejus, kuriuos verta įtraukti į savo sąrašą – nuo povandeninių eksponatų ir milžiniško šokolado fontano iki nesėkmingų santykių eksponatų ir dar daugiau.
Kelionės gali būti kuriam laikui sustabdytos dėl Kovid-19, bet tai nereiškia, kad negalite pradėti planuoti kitos išvykos. Apsilankyti muziejuje būtina kiekvienoje šalyje, kurią aplankysite.
Nors dauguma žmonių veržiasi į Lurvą dėl Leonardo da Vinčio „Monos Lizos”, o lankytojai plūsta į Modernaus meno muziejų dėl Van Gogo „Žvaigždėtos nakties”, jei ieškote ko nors, kas yra už kelio ribų ir ką galėtumėte įtraukti į savo muziejų sąrašą, jums bus malonu sužinoti, kad yra daug kitų įdomių muziejų, apie kuriuos gidai jums nepasakos.
Atsisveikinkite su minia ir kitai kelionei išsitraukite fotoaparatus, nes mes surinkome unikaliausius pasaulio muziejus, kuriuos galite aplankyti.
Kankuno povandeninio meno muziejus, Meksika
Meksikoje esantis Kankuno povandeninis muziejus, arba Museo Subacuático de Arte (MUSA), didžiuojasi esąs didžiausias povandeninis muziejus pasaulyje. Šis povandeninis rojus, įsikūręs tarp Kankuno ir Isla Mujeres salų, kasmet pritraukia beveik 750 000 turistų.
Muziejuje yra 500 skulptūrų, kurių daugumą sukūrė britų skulptorius Jasonas deCaires Tayloras, o likusias – vietiniai meksikiečių skulptoriai. Muziejus yra vieta, į kurią gali nuvykti narai ir kuri padeda išsaugoti netoliese esančius koralinius rifus – tokios vizijos siekė jo įkūrėjai.
Muziejuje eksponuojami įvairūs eksponatai – nuo kapitalo godumo iki žvejų gyvenimo, iš kurių paminėtini šie: „Inercija”, „Bankininkas” ir „Supratimas”. Ekskursijos skirstomos į Punta Nizuc, kur galima nardyti su akvalangu, ir Manchones, kur galima nardyti su akvalangu.
Micropia, Amsterdamas
Atsižvelgiant į laikmetį, kuriame gyvename, gali būti verta apsilankyti „Micropia”, kad sužinotume daugiau apie mikrobus. Amsterdame įsikūrusiame vieninteliame tokio pobūdžio muziejuje Micropia siekiama pateikti teigiamą požiūrį į mikrobus, kurie paprastai siejami su ligomis, tačiau iš tikrųjų atlieka svarbią funkciją kasdieniame žmogaus gyvenime.
Taip pat muziejus siekia, kad visuomenė nuo mažens susidomėtų mikrobais. Eksponatai suskirstyti į kategorijas, daugiausia fermentacijos, virusų ir vakcinų.
Vienas iš įsidėmėtinų eksponatų vadinasi „Iš lūpų į lūpas” ir pasakoja, kiek mikrobų perduodama žmonėms bučiuojantis. Kitas muziejaus bruožas yra jo vieta – Ledenlokalen, kuris yra svarbus istorinis paminklas, šiuolaikiškai pritaikytas muziejui.
Tarptautinis šnipų muziejus, JAV
Tarptautinis šnipų muziejus lankytojams patraukliai leidžia susipažinti su šnipinėjimo ir žvalgybos pasauliu. Dažnai paslapčių kupina tema muziejus siekia leisti suprasti, kokį svarbų vaidmenį žvalgyba atliko istorijoje ir kaip ji naudojama šiandien.
Muziejuje sukaupta didžiausia šnipinėjimo eksponatų kolekcija, eksponatai suskirstyti į skirtingas kategorijas, įskaitant interaktyvią parodą „Operacija „Šnipas”, kurioje galima įsijausti į slaptųjų agentų vaidmenis ir dalyvauti valandos trukmės šnipinėjimo stimuliacijoje.
Tarp vertų dėmesio eksponatų – lūpdažio pistoletas, dar vadinamas „mirties bučiniu”, kurį Šaltojo karo metais naudojo KGB fatališkosios moterys, šnipinėjimo fotoaparatas „Minox” ir 1964 m. Džeimso Bondo trileryje „Goldfinger” pasirodęs automobilis „Aston Martin DB5”.
Mumijos muziejus, Meksika
Šiame Meksikoje esančiame muziejuje, dar vadinamame Museo de las Momias de Guanajuato, saugomos mumijos. Kadangi eksponuojamos natūraliai mumifikuotos mumijos, jos atrodo šiek tiek niūresnės nei Egpilyje iškastos mumijos. Tikėtina, kad mumifikacijos procesą lėmė aukštis virš jūros lygio ir sausringas vietovės klimatas, dėl kurio mediniai karstai sugėrė drėgmę. Kapai taip pat buvo užsandarinti cementu, kuris apsaugojo kūnus nuo irimo.
Kadangi daug šioje vietoje rastų mumijų ėmė populiarėti, buvo įkurtas muziejus, kuriame jos buvo rodomos plačiajai visuomenei. Muziejuje eksponuojama daugiau kaip šimtas mumijų, kurių dauguma buvo 1850-1950 m. Gvanachuato gyventojai. Muziejuje taip pat eksponuojama mažiausia pasaulyje mumija.
Šunų apykaklių muziejus, Jungtinė Karalystė
Šunų antkaklių muziejus yra privalomas šunų mylėtojams. Lydso pilies viduje pasislėpęs muziejus yra pirmasis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Kolekcija įrengta buvusioje pilies arklidėje ir eksponuojama nuo 1976 m. Iš 130 eksponuojamų retų ir vertingų antkaklių seniausias eksponatas datuojamas XV a. pabaiga – ispanų geležinė bandos mastifo apykaklė.
Kitos apykaklės – nuo XVI a. vokiškų geležinių apykaklių su spygliais iki puošnių paauksuotų baroko laikotarpio apykaklių. Abu sutuoktiniai buvo aistringi kolekcionieriai, jie yra sukaupę įvairių daiktų, tačiau šunų apykaklės buvo bene ypatingiausios tarp jų.