Karjeros dienos renginiai – įspūdžiai ir žavios akimirkos

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu.

Prisiminkime – Vilniaus Fabijoniškių mokykloje 2018 m. kovo mėn. paskutinė savaitė buvo skirta Karjeros dienų renginiams. Veiklų metu mokiniai mokėsi konstruktyviai žvelgti į ateitį, organizatoriai – tobulino žinias ir prisidėjo prie  mokytojo profesijos prestižo kūrimo.

Mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai (Profesijų prezentacija “Kas tie specialistai –  socialinis pedagogas,  psichologas, specialusis pedagogas, logopedas?“/ Pažintis su meno (keramikos, dailės, šokių) ir sporto profesijos atstovais/ Profesijų pristatymas –  ”Pažintis su bibliotekininko profesija”), vedamos įdomios pamokos (karjeros ugdymo pamoka: “Tėvų ir giminių profesijos: karininko, žalų eksperto ir draudimo finansų konsultantės, kalbos redaktorės, transporto administratorės vadybininkės ir kt.” – 6 B/ 5 C/ 3 B), vykdomos įvairios kitos veiklos  (projektinė veikla “Tėvų profesijos” – 8 B, filmo peržiūra “Pažintis su įvairiomis profesijomis” – 8 A), susijusios su profesija, karjera.

Dauguma mokinių kartu su dalykų mokytojais ir karjeros ugdymo organizatoriais dalyvavo ekskursijose ir išvykose. Dalis mokinių kartu su klasių auklėtojais (Jūratė Venskutė, Lina Buoželienė) apsilankė tėvų darbovietėse ir iš arčiau  susipažino su jų darbo specifika (Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo III komanda / 6 A, Vilniaus „Pergalė“/ 5 A), kiti  –   vyko į Lietuvos nacionalinį muziejų susipažinti su lietuvių etnine kultūra, senaisiais amatais/ 5 B (kl.aukl. Jolanta Trapikaitė)  / 1 ABCD, treti – bandė hobi paversti verslu (MB “Sluoksniai” dirbtuvės „Riedlenčių sportas) / 6 C (kl.aukl. Gražina Rimšaitė).

Mokyklos 7A/ 7 B/ 9 A/ 10 A klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojais – Danute Baušiene, Violeta Blažyte, Audrone Šileikiene ir ugdymo karjerai organizatoriais – Rasa Reinikiene, Vilma Balčiūte – vyko į Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklą, kur turėjo profesinio veiklinimo užsiėmimus ,,Išbandyk profesiją”. Apsilankymo metu mokiniai susipažino su mokykla (mokykloje rengiamų specialybių pristatymas, ekskursija po modernias mokymo dirbtuves bei laboratorijas) bei turėjo galimybę praktiškai išbandyti keletą profesijų: mergaitės apsilankė „Kūrybinėse dirbtuvėse“, pynė draugystės juostas, kiti turėjo galimybę važiuoti traukiniu, pajusti tai, ką jaučia mašinistas, važiuodamas traukiniu sningant, lyjant ir nieko nematydamas;  pamokoje „Suvirinimo erdvės“  virinimo simuliatoriumi mokiniai išbandė skirtingus suvirinimo būdus, susipažino su suvirintojo darbo įrankiais. Susitikimo pabaigoje animacinis filmas su 3 D technikos išbandymais nukėlė mus į fantastikos ir siaubo pasaulį.

9A klasės berniukai kartu su klasės auklėtoja Gerda Karpavičiūte ir rusų kalbos mokytoja Loreta Nainiene vyko į Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklą. Mokiniai susipažino su automechaniko, šaltkalvio ir kitomis panašiomis profesijomis. Išvykos metu centro vadovas detaliai papasakojo kaip vyksta mokymas, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint įgyti vieną iš pasirinktų profesijų. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti kaip vyksta darbas, kokia technika ir įrankiai yra naudojami ugdymo įstaigoje.
Dešimtokai kartu su auklėtoja Audrone Šileikiene ir karjeros koordinatore Rasa Reinikiene vyko į Vilniaus universitetą ir dalyvavo interaktyvioje paskaitoje apie kūrybiškumą. Mokinius sužavėjo  įkvepiančios žymių išradėjų, kūrėjų istorijos iš viso pasaulio, buvo analizuojami kūrybingumo atvejai; teikti pasakojimai, kaip visa tai pritaikoma praktikoje. Dalyviai atliko įvairias užduotis ir pratimus, kad patys išbandytų kaip veikia kūrybingumas.

Svarbu paminėti – mokyklos pedagogai taip pat ugdo savo kompetencijas karjeros kelyje. 2018 m. balandžio mėn. pradžioje ugdymo karjerai koordinatorė Rasa,  biologijos mokytoja Rūta, technologijų mokytoja Snaigė ir kt. dalyvavo mokytojų kasmetiniame renginyje „ISM Mokytojų universitetas 2018“. Lietuvos šimtmečio proga kuriamos idėjos, siekiančios vienyti Lietuvą. Viena jų – mokytojo profesijos prestižo kūrimas. Todėl šiais metais „ISM Mokytojų universiteto“ metu, diskutuota svarbia tema: „Mokytojas – prestižinė profesija 2025 metais. Ar spėsime?“.
ISM universiteto lektoriai ir kviestiniai svečiai su mokymų dalyviais diskutavo bei dalyjosi įžvalgomis apie mokytojo vaidmenį šiandieninėje visuomenėje. Diskusijoje dalyvavo edukologė, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, „Sėkmės mokyklos“ vadovas Šarūnas Dignaitis, Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Tomas Ubartas ir „Laisvės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas Marius Janulevičius.
Taip pat renginio metu išgirdome lektorių pranešimus aktualiomis švietimo temomis  „Kaip keičiasi mokyklos vaidmuo šiandieniniame gyvenime?“, „Kaip jaučiasi mokytojas visuomenėje?“, „Mokytojas – autoritetas?“, „Mokytojo profesijos pozicija užsienio šalyse. Kuo skiriasi nuo situacijos Lietuvoje?“.
Džiaugiamės, kad žengėme dar vieną žingsnį į priekį – pakankamai tvirtą ir platų. Tikimės, kad ši Karjeros savaitė taps gražia tradicija. Dėkojame svečiams už bendradarbiavimą, tikimės, kad tokiais renginiais džiaugsimės dažniau. Manau, vaikai suvoks, kad suaugusieji, net baigę mokslus ir dirbantys mėgstamus darbus, nepavargsta ieškoti galimybių mokytis visą gyvenimą.

Būk tuo, kuo esi, o ne tuo, kuo nori matyti kiti..

Organizatoriai:
Ugdymo karjerai darbo grupė
Ugdymo karjerai  koordinatorė Rasa Reinikienė

Karjeros dienos 2018

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35

2% parama mokyklai

2% Paramos sąskaitos numeris LT924010051001976182 Paramos gavėjo identifikacijos numeris (kodas) 190003851 Paramos gavėjo pavadinimas Vilniaus Fabijoniškių mokykla Buveinės adresas P. Žadeikos g. 2, LT-06318, Vilnius Banko pavadinimas DNB

Partneriai/Reklama