PASAULINIŲ ŽEMĖS IR VANDENS DIENŲ MINĖJIMAS

Kasmet kovo 20 d. – pavasario lygiadienį, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kraštuose, minima pasaulinė Žemės diena. Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Mūsų mokykla taip pat minėjo šią dieną.

1-4 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Daivos Atkočiūnaitės, paminėjo šią dieną, sušokdami „Taikos šokį Žemei“.
8-10 klasių mokiniai dalyvavo biomedicinos mokslų daktarės Jūratės Sendžikaitės (Gamtos tyrimų centras, Botanikos institutas) pamokoje-paskaitoje ,,Pievų augalija Lietuvos kraštovaizdyje”, kurioje sužinojo apie mūsų krašto pievų kilmę, jų raidą istorinių įvykių verpete, dabartinę pievų bendrijų įvairovę, jų tipus, pievose augančių augalų gausą, ir pievų ekostistemų svarbą žmogaus gyvenime.
7 klasių mokiniams buvo organizuota viktorina ,,Žmogus ir gamta”, kurioje mokiniai pagilino žinias apie Žemės gamtą, gvildeno ekologines problemas. Geriausiai pasirodė 7A klasės mokinių komanda (Filip Kunicki, Titas Rukas, Ugnė Šupinskaitė, Samanta Borisionokaitė, Matas Mikulėnas). Visi mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Kovo 22 d. minima Pasaulinė Vandens diena. Įvairiose šalyse siekiama atkreipti dėmesį į vandens svarbą, jo kokybės reikšmę žmogaus sveikatai. Pirmiausia, mokiniai savo mintis apie vandenį, jos išsaugojimą bei likimą išreiškė atvirukuose, kurie buvo eksponuojami prie mokytojų kambario. Buvo išrinkti dvylika geriausių darbų, kurių autoriai taip pat buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Su 7-8 kl. mokiniais geografijos ir biologijos pamokų metu buvo aiškinamasi vandens, kaip pagrindinio gyvybės šaltinio, svarba gamtai ir žmogui. Buvo žiūrimi filmai ,,Kaip mes rūpinamės savo vandeniu?” ir ,,Pamatyk jūrą”, kuriuose pasakojama apie Lietuvos upes, ežerus, Baltijos jūros pakrantę, tai kas sukelia vandens taršos problemas ir kaip jų išvengti.
Ilgosios pertraukos metu mokiniai ir mokytojai buvo vaišinami citrinomis paskanintu vandeniu, taip siekiant parodyti koks yra skanus paprastas vanduo bei skatinant juos kuo dažniau gerti vandenį ir atsisakyti saldintų gazuotų gėrimų.
Kovo 23 d. 7-8 klasių mokiniai vyko į Saugomų teritorijų lankytojų centrą, kur turėjo pažintinę teminę ekskursiją „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas”. Mokiniai, lydimi centro darbuotojos, susipažino su visais Lietuvos saugomų teritorijų ekspozicijos stendais, susipažino jų gamtinėmis ir kultūrinėmis vetybėmis ir keliavimo galimybėmis, padedančiomis atrasti ir pažinti ypatingas Lietuvos vietas.

Organizatoriai

Keletas akimirkų iš renginių …

Akimirkos iš pasaulinės žemės ir vandens dienos minėjimo

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35

2% parama mokyklai

2% Paramos sąskaitos numeris LT924010051001976182 Paramos gavėjo identifikacijos numeris (kodas) 190003851 Paramos gavėjo pavadinimas Vilniaus Fabijoniškių mokykla Buveinės adresas P. Žadeikos g. 2, LT-06318, Vilnius Banko pavadinimas DNB

Partneriai/Reklama