Pasaulinė Žemės diena mūsų mokykloje

Kovo 20–24 d. mūsų mokykloje vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Šių renginių tikslas – padėti atskleisti mokiniams gamtos grožį ir svarbą mūsų gyvenimui, kartu ugdant atsakingus piliečius, siekiančius išsaugoti natūralią, švarią ir gražią aplinką.

Nuo ankstyvo pirmadienio ryto prie mokytojų kambario mus džiugino įvairiaspalviais pavasario žiedais pražydusi foto siena, kurią pagamino 6–9 klasių mokiniai. Visi norintys turėjo galimybę nusifotografuoti spalvingų žiedų apsuptyje.

Kovo 20 d. prie mokytojų kambario organizuota 5–10 klasių mokinių sukurtų knygų skirtukų ,,Mūsų planeta” paroda. Pačių įspūdingiausių ir labiausiai atitinkančių temą knygų skirtukų autoriai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Taip pat pertraukų metu koridoriuje pradinių klasių mokiniai stebėjo dokumentinius filmus apie Žemės gamtos grožį, pasaulio šalių įvairovę, kylančias ekologines problemas. 12 val. prasidėjo šventė, kurios metu mokiniai įsijungė į projektus: „Apkabinkime Žemę“ ir  „Šokis Žemei“. I-IV klasių mokinių atstovai su tėvelių pagalba prie mokyklos kėlė inkilus sugrįžtantiems paukščiams.

Kovo 22 d. 9–10-tų klasių mokiniai dalyvavo pamokoje-paskaitoje ,,Pelkių svarba gamtai bei žmogui”, kurią pristatė Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto mokslo darbuotoja ir Lietuvos gamtos fondo ekspertė dr. Jūratė Sendžikaitė bei Lietuvos gamtos fondo ekspertas dr. Leonas Jarašius. Svečiai mokinius supažindino su pelkių ekosistemomis, jų kilme ir įvairove, pasakojo apie kuklią pelkių vietą mūsų tautosakoje bei lietuvių literatūroje, pažymėjo jų svarbą viduramžių Lietuvos istorijoje. Lektoriai mokiniams pasakojo apie pelkių grožį, jų biologinę įvairovę, atliekamus pelkių saugojimo ir atkūrimo darbus, derinamus su neišvengiamu jų eksploatavimu. Paskaitos metu buvo pristatyta nauja Lietuvos gamtos fondo vykdomo LIFE+ programos projekto „Aukštumalos aukštapelkės atkūrimas Nemuno deltos regioniniame parke (LIFE AUKSTUMALA LIFE12 NAT/LT/000965)” iniciatyva išleista knyga apie pelkes – „Aukštumala: praeitis, dabartis, svajonės” (Sendžikaitė J., Pakalnis R., Jarašius L., 2017) ir sukurtas dokumentinis filmas „Aukštumala atgyja” (rež. E. Ostašeknovas, 2017). Daugiau informacijos apie apie projektą galite rasti elektroniniame tinklapyje www.aukstumala.lt ).

Vėliau, 6-tos pamokos metu, 8 klasių mokiniams buvo organizuota viktorina ,,Žemė – žmonių planeta”, kuroje mokiniai pagilino žinias apie Žemės gamtą, gvildeno ekologines problemas. Joje dalyvavo keturios 8-tų klasių komandos. Geriausiai pasirodė 8B klasės mokinių komanda „Respublika” (Deivida Krečius, Austėja Dudonytė, Matas Mažvila, Ignas Kašėta, Justas Virbickas). Visi mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Kovo 24 d. 5–7 klasių mokiniams pamokos vyko mobiliajame sferiniame kino teatre. Jų metu buvo peržiūrėti ir aptarti šie filmai: ,,Medžių paslaptis” (5 kl.), ,,Gyvybės atsiradimas” (6 kl.) ir „Svajonė skristi“ (7 kl.).

Raginame kiekvieną iš Jūsų konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje.

Pasaulinė Žemės diena mūsų mokykloje

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35

2% parama mokyklai

2% Paramos sąskaitos numeris LT924010051001976182 Paramos gavėjo identifikacijos numeris (kodas) 190003851 Paramos gavėjo pavadinimas Vilniaus Fabijoniškių mokykla Buveinės adresas P. Žadeikos g. 2, LT-06318, Vilnius Banko pavadinimas DNB

Partneriai/Reklama